www.paraska.info (wwwparaskainfo) wrote in nazija,
www.paraska.info
wwwparaskainfo
nazija

Україні не вистачає чучхе!

Що ви знаєте про чучхе? На наш слух це слово звучить кумедно, асоціюючись зі збірним образом анекдотичного аборигена Чукотки. Насправді чучхе – це провідна ідеологія КНДР, в просторіччі – Північної Кореї. Якщо коротко –  опір лише на власні сили, доведений до повного абсурду.

Перше, що кидається у вічі, коли приїздиш до Пхеньяну –  це люди, які ходять переважно купками і в уніформі. Чоловіки – у френчах, жінки –  ділових або національних костюмах. Така собі подорож у часі –  назад, у 70-ті роки минулого століття. Але це анітрохи не заважає цій маленькій країні, позбавленій практично всіх корисних копалин, запускати супутники, лякати США і Японію «ядерною палицею», класти на всіх «з приладом», плювати на резолюції ООН і при цьому доїти тих самих «буржуїв» за повною програмою.

І все це завдяки чучхе – ідеології, створеній Великим Вождем - Сонцем Нації - товаришем Кім Ір Сеном в далеких 1930-х роках. Згідно з чучхе, людина може все – побудувати майже голіруч електростанцію без єдиного цвяха, запустити супутник або звести будинок за три дні.

Як не дивно, ця утопічна ідея спрацювала – принаймні в Кореї, де до 1945 року населення фактично було рабами імперіалістичної Японії. Але вже на початку 1950-х ці колишні раби, яких вели  ідеї чучхе, «наваляли» американцям разом з їхніми союзниками, а в  1960-80-ті роки Північна Корея за темпами зростання втричі обігнала Південну Корею. Вони всім заявили, що збираються збудувати могутню державу до 2012 року, відправити людину в космос  і тому мають крокувати семимильними кроками до останього подиху.Дальше - здесь

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments